Back to Top
| Hot-swap | |
| Device type | HDD |
| Hard drive capacity | 300 GB |
| Hard drive interface | SAS |
| Hard drive speed | 15000 RPM |
| Full stroke seek | 6.8 ms |
| Hard drive size | 3.5 " |
| Component for | Server/workstation |
| Bytes per sector | 512 |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 35 °C |
| Width | 110.7 mm (4.32 ") |
| Height | 26.4 mm (1.03 ") |
| Depth | 188.7 mm (7.36 ") |
| USB powered | |
| Internal | |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.