Back to Top
| Hard drive capacity | 4096 GB |
| Hard drive speed | 5400 RPM |
| Hard drive size | 3.5 " |
| Component for | NAS |
| Hard drive interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| Hard drive sustained transfer rate | 202 MiB/s |
| Power consumption (standby) | 3.96 W |
| Power consumption (write) | 4.85 W |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 65 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Interface | Serial ATA |
| Type | HDD |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.