Back to Top
| CAS latency | 30 |
| Internal memory | 32 GB |
| Internal memory type | DDR5 |
| Memory clock speed | 6000 MHz |
| Component for | PC |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory voltage | 1.35 V |
| Intel Extreme Memory Profile (XMP) version | 3.0 |
| Intel Extreme Memory Profile (XMP) | |
| Memory layout (modules x size) | 2 x 16 GB |
| Cooling type | Heatsink |
| Backlight | |
| Backlight colour | Red/Green/Blue |
| Compatible products |
| Width | 7 mm (0.27 ") |
| Depth | 144.2 mm (5.62 ") |
| Height | 46.1 mm (1.8 ") |
| Package type | Box |
| Y | |
| Y |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.