Back to Top
| Solid-state drive capacity | 480 GB |
| Component for | Server/Workstation |
| SSD form factor | 2.5" |
| Interface | Serial ATA III |
| Hot-Plug support |
| Width | 219.2 mm (8.55 ") |
| Depth | 228.6 mm (8.92 ") |
| Height | 14.61 mm (0.57 ") |
| Weight | 500 g (1.1 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.