Back to Top
| Networking standards | IEEE 802.3at |
| Product colour | Grey |
| Output power | 30 W |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Input frequency | 50/60 Hz |
| Input current | 0.43 A |
| Output current | 0.35 A |
| Width | 89 mm (3.47 ") |
| Depth | 51 mm (1.99 ") |
| Height | 61 mm (2.38 ") |
| Weight | 172.4 g (0.38 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.