Back to Top
Original HP Toner cartridges with JetIntelligence can print more pages than ever at fast speeds. They also offer affordable high-yield options and innovative anti-fraud technology to help you get the consistent HP quality you expect.
Get more from your investment. Page maximiser technology delivers more pages per cartridge than ever before.
Original HP Toner cartridges with JetIntelligence will help you keep getting high-quality prints at high speeds.
| Product type | Toner cartridge |
| Page yield | 25000 pages |
| Printing colours | Black |
| Print technology | Laser printing |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | LaserJet Enterprise M608 LaserJet Enterprise M609 |
| OEM code | CF237X |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Width | 380 mm (14.82 ") |
| Depth | 180 mm (7.02 ") |
| Height | 287 mm (11.19 ") |
| Weight | 2710 g (5.97 lbs) |
| Package width | 380 mm |
| Package depth | 180 mm |
| Package height | 287 mm |
| Package weight | 2000 g |
| Original |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
