Back to Top
| Page yield (colour) | 23000 pages |
| Print technology | Laser |
| Weight (imperial) | 6.28 lbs |
| OEM code | CB387A |
| Euro pallet weight | 119 kg |
| Pallet size (EU) | 1200 x 800 x 1134 mm |
| Printing colours | Magenta |
| Quantity per box | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | HP Color LaserJet CP6015, CM6030, CM6040 |
| Operating temperature (T-T) | 17 - 25 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1200 x 800 x 1134 mm |
| Width | 603 mm (23.52 ") |
| Depth | 168 mm (6.55 ") |
| Height | 327 mm (12.75 ") |
| Dimensions (WxDxH) | 603 x 168 x 327 mm |
| Weight | 2850 g (6.28 lbs) |
| Package dimensions (WxDxH) | 603 x 168 x 327 mm |
| Empty weight | 2580 g |
| Quantity per EUR-pallet | 24 pc(s) |
| Pallet weight | 119000 g |
| Quantity per pallet | 24 pc(s) |
| Package width | 603 mm |
| Package depth | 168 mm |
| Package height | 327 mm |
| Package weight | 3900 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
