Back to Top
| Form factor | Desktop |
| Type | Basic calculator |
| Product colour | Black, Grey |
| Cover |
| Control type | Buttons |
| Digits | 8 digits |
| Display tilting | |
| Second display | |
| Backlight display |
| Power source | Battery/Solar |
| Battery type | EVE-389BP |
| Battery technology | Silver-Oxide (S) |
| Battery voltage | 1.5 V |
| Width | 105 mm (4.1 ") |
| Height | 143 mm (5.58 ") |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.