Back to Top
| Form factor | |
| Type | Display calculator |
| Product colour | Blue, White |
| Cover |
| Control type | Buttons |
| Digits | 8 digits |
| Backlight display | |
| Second display | |
| Display tilting | |
| Display type | LCD |
| Power source | Battery/Solar |
| Auto power off |
| Width | 88 mm (3.43 ") |
| Depth | 111 mm (4.33 ") |
| Height | 32 mm (1.25 ") |
| Weight | 64 g (0.14 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
