Back to Top
| Form factor | |
| Type | Scientific calculator |
| Product colour | Black |
| Material | Plastic |
| Cover |
| Control type | Buttons |
| Digits | 10 digits |
| Backlight display | |
| Display number of lines | 1 lines |
| Second display | |
| Display tilting | |
| Display type | LCD |
| Power source | Battery |
| Battery type | LR54 |
| Number of batteries supported | 1 |
| Width | 66 mm (2.57 ") |
| Depth | 13 mm (0.51 ") |
| Height | 114 mm (4.45 ") |
| Weight | 57 g (0.13 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.