Back to Top
| Device interface | USB |
| Purpose | Office |
| Buttons quantity | 3 |
| Scroll type | Wheel |
| Movement resolution | 1600 DPI |
| Form factor | Ambidextrous |
| Product colour | Black |
| Cable length | 1.8 m |
| Power source | Cable |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Width | 63 mm (2.46 ") |
| Depth | 111 mm (4.33 ") |
| Height | 34 mm (1.33 ") |
| Quantity | 1 |
| Weight | 120 g (0.26 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.