Back to Top
| Maximum resolution | 2048 x 1536 pixels |
| Number of computers controlled | 4 |
| Keyboard port type | USB, PS/2 |
| Mouse port type | USB, PS/2 |
| Video port type | VGA |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| PS/2 ports quantity | 2 |
| DC-in jack |
| Scan interval | 20 s |
| Product colour | Grey |
| Material | Metal |
| LED indicators | Y |
| RoHS compliance | |
| Certification | CN ZL 99213861.2, CN ZL 01260527.1, CN ZL 02301212.9US 6564275, US 6464197, TW 174875, TW 081926 Windows7 |
| Power consumption (typical) | 1.2 W |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 80 % |
| Width | 87 mm (3.39 ") |
| Depth | 210 mm (8.19 ") |
| Height | 55 mm (2.15 ") |
| Weight | 770 g (1.7 lbs) |
| Cables included | KVM |
| Quick installation guide |
| Connectivity technology | Wired |
| Technical features | DDC2B |
| Compatible operating systems | Windows, Linux, Mac, Sun |
| Power requirements | 5VDC |
| Display resolution at frequency | 2048 x 1536 @ 60 Hz |
| Ports quantity | 4 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.