Back to Top
| Maximum resolution | 1920 x 1440 pixels |
| Maximum analog resolution | 1920 x 1440 pixels |
| Number of computers controlled | 4 |
| Keyboard port type | USB |
| Mouse port type | USB |
| Video port type | VGA |
| Console ports | USB A, VGA (D-Sub) |
| USB 2.0 ports quantity | 4 |
| Audio connections | |
| DC-in jack |
| Scan interval | 3,8,15,30 s |
| Daisy chain | |
| Number of users | 1 user(s) |
| Rack capacity | 1U |
| Rack mounting | |
| Product colour | Black |
| Maximum cable length | 5 m |
| Mean time between failures (MTBF) | 82506 h |
| RoHS compliance | |
| Certification | CE, FCC |
| Built-in display |
| AC input voltage | 110-240 V |
| Input current | 0.4 A |
| Output voltage | 5 V |
| Output current | 2 A |
| Plug type | Type N (BR) |
| Width | 130 mm (5.07 ") |
| Depth | 110 mm (4.29 ") |
| Height | 44 mm (1.72 ") |
| Weight | 900 g (1.98 lbs) |
| Package width | 95 mm |
| Package depth | 246 mm |
| Package height | 190 mm |
| Package weight | 1300 g |
| Manual | |
| Rubber feet |
| Audio support | |
| IP control | N |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
