Back to Top
| CAS latency | 46 |
| Internal memory | 8 GB |
| Internal memory type | DDR5 |
| Memory clock speed | 5600 MHz |
| Component for | Notebook |
| Memory form factor | 262-pin SO-DIMM |
| Memory voltage | 1.1 V |
| ECC | |
| Lead plating | Gold |
| Module configuration | 1024M x 64 |
| SPD profile | |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| Memory ranking | 1 |
| On-Die ECC | |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 85 °C |
| Storage temperature (T-T) | -55 - 100 °C |
| Sustainability certificates | RoHS |
| Doesn't contain | Halogen |
| Width | 69.6 mm (2.71 ") |
| Height | 30 mm (1.17 ") |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.