Back to Top
| Surface coloration | Monochromatic |
| Maximum screen size compatibility | 16 " |
| Case type | Toploader bag |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Material | Plastic |
| Protection features | Scratch resistant, Water resistant |
| Shoulder strap | |
| Removable shoulder strap | |
| Carrying handle(s) | |
| Compatibility | ThinkPad |
| Quantity | 1 |
| Width | 410 mm (15.99 ") |
| Depth | 80 mm (3.12 ") |
| Height | 300 mm (11.7 ") |
| Package width | 410 mm |
| Package depth | 80 mm |
| Package height | 300 mm |
| Package weight | 860 g |
| 89 | |
| Black | |
| Zipper closure | |
| Y |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.