Back to Top
| Surface coloration | Monotone |
| Maximum screen size compatibility | 15.6 " |
| Case type | Backpack |
| Brand compatibility | Any brand |
| Material | Polyester |
| Front pocket | |
| Integrated compartment(s) | |
| Carrying handle(s) |
| Water bottle holder | Y |
| Width | 305 mm (11.9 ") |
| Depth | 178 mm (6.94 ") |
| Height | 495 mm (19.31 ") |
| Weight | 648 g (1.43 lbs) |
| Package width | 390 mm |
| Package depth | 60 mm |
| Package height | 460 mm |
| Package weight | 966 g |
| Package type | Polybag |
| Polyethylene terephthalate (PET) | |
| Black | |
| 60 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.