Back to Top
| Surface coloration | Monochromatic |
| Maximum screen size compatibility | 15.6 " |
| Case type | Backpack |
| Brand compatibility | Any brand |
| Material | Recycled polyester |
| Protection features | Water resistant |
| Interior pockets | Cell phone pocket, Document pocket |
| Front pocket | |
| Carrying handle(s) |
| Exterior pockets | Back pocket, Front pocket, Side pocket, Top pocket |
| Quantity | 1 |
| Width | 365 mm (14.24 ") |
| Depth | 175 mm (6.83 ") |
| Height | 470 mm (18.33 ") |
| Y | |
| Recycled polyester | |
| Grey |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.