Back to Top
| Surface coloration | Monotone |
| Maximum screen size compatibility | 15.6 " |
| Case type | Backpack |
| Product colour | Black |
| Material | Polyester |
| Shoulder strap | |
| Front pocket | |
| Number of front pockets | 1 |
| Tablet compartment | |
| Carrying handle(s) |
| Width | 309.8 mm (12.08 ") |
| Depth | 309.8 mm (12.08 ") |
| Height | 469.9 mm (18.33 ") |
| Weight | 1088 g (2.4 lbs) |
| Volume | 29 L |
| Notebook compartment dimensions (WxDxH) | 386 x 30.4 x 264.1 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.