Back to Top
| Surface coloration | Monochromatic |
| Maximum screen size compatibility | 14 " |
| Case type | Toploader bag |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Material | Plastic |
| Protection features | Scratch resistant, Water resistant |
| Shoulder strap | |
| Removable shoulder strap | |
| Carrying handle(s) | |
| Compatibility | ThinkPad |
| Quantity | 1 |
| Width | 390 mm (15.21 ") |
| Depth | 65 mm (2.54 ") |
| Height | 275 mm (10.73 ") |
| Weight | 690 g (1.52 lbs) |
| Package width | 390 mm |
| Package depth | 65 mm |
| Package height | 275 mm |
| Package weight | 710 g |
| Y | |
| 88 | |
| Black | |
| Zipper closure |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.