Back to Top
| Display diagonal | 75 " |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| HD type | 4K Ultra HD |
| Response time | 8 ms |
| Contrast ratio (typical) | 1200:1 |
| Viewing angle, horizontal | 178 u00b0 |
| Viewing angle, vertical | 178 u00b0 |
| Touchscreen | |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Built-in speaker(s) | |
| Number of built-in speakers | 2 |
| RMS rated power | 30 W |
| Design | Digital signage flat panel |
| Product colour | Black |
| VESA mounting | |
| VESA mounting interfaces | 800 x 400 mm |
| Placement supported | Indoor |
| Wi-Fi | |
| Purpose | Education |
| On Screen Display (OSD) | |
| On Screen Display (OSD) languages | ENG |
| Ethernet LAN | |
| HDMI ports quantity | 3 |
| DVI port | |
| VGA (D-Sub) input ports | 1 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| USB port | |
| USB version | 2.0 |
| RS-232C | |
| USB ports quantity | 1 |
| Power consumption (typical) | 225 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Built-in processor | |
| Internal memory | 4 GB |
| Internal storage capacity | 32 GB |
| Width (with stand) | 1863 mm |
| Depth (with stand) | 1140 mm |
| Height (with stand) | 225 mm |
| Weight (with stand) | 60600 g |
| Panel type | IPS |
| 1020 | |
| 32 | |
| 88 | |
| ENERGY STAR | |
| 47300 | |
| 60 | |
| 25 | |
| 1709 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
