Back to Top
| Megapixel | 4 MP |
| Maximum video resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Maximum frame rate | 60 fps |
| Full HD | |
| Resolution at capture speed | 1280x720@60fps,1920x1080@30fps |
| Auto focus | |
| Zoom capability | |
| Digital zoom | 4 x |
| Face tracking | |
| White balance | Auto |
| Automatic light correction | |
| Diagonal field of view | 90 ° |
| Plug and Play |
| Built-in microphone | |
| Number of microphones | 2 |
| Interface | USB-C |
| Product colour | Rose |
| Mounting type | Clip |
| Built-in flash | |
| LED indicators | Y |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11, Windows 8, Windows 8.1 |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.15.3 Catalina, Mac OS X 11.0 Big Sur, Mac OS X 12.0 Monterey |
| Width | 110 mm (4.29 ") |
| Depth | 31.5 mm (1.23 ") |
| Height | 31.5 mm (1.23 ") |
| Quantity | 1 |
| User guide | |
| LCD clamp |
| Minimum RAM | 2000 MB |
| Internet connection required | |
| Width (with stand) | 110 mm |
| USB powered | |
| Depth (with stand) | 45 mm |
| Height (with stand) | 51.5 mm |
| Glass | |
| 3 | |
| CarbonNeutral, Forest Stewardship Council (FSC) | |
| 1.22 | |
| 121 | |
| USB Type C | |
| Chrome | |
| Y | |
| Y | |
| Privacy shutter | |
| 45.8 x 65.1 x 25 | |
| Y |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
