Back to Top
| Multi-device support |
| Device interface | RF Wireless+Bluetooth |
| Purpose | Office |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Buttons quantity | 4 |
| Scroll type | Wheel |
| Movement detection technology | Optical |
| Movement resolution | 4000 DPI |
| Programmable mouse buttons | |
| Number of programmable buttons | 2 |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Customizable movement resolution | |
| Scrolling directions | Vertical |
| Bluetooth version | 5.1 |
| Wireless range | 10 m |
| Form factor | Ambidextrous |
| Product colour | Mint colour, Violet, Yellow |
| Surface coloration | Monotone |
| On/off switch |
| Power source | Batteries |
| Number of batteries supported | 1 |
| Battery type | AA |
| Service life of battery | 24 month(s) |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.15 Catalina |
| Linux operating systems supported | Y |
| Mobile operating systems supported | iPadOS |
| Other operating systems supported | Chrome |
| Width | 59.4 mm (2.32 ") |
| Depth | 104.8 mm (4.09 ") |
| Height | 35.2 mm (1.37 ") |
| Batteries included | |
| User guide | |
| Quantity | 1 |
| Compatibility | Logi Bolt USB receiver |
| Weight | 82 g (0.18 lbs) |
| Y |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
