Back to Top
| Device interface | RF Wireless+Bluetooth |
| Purpose | Office |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Buttons quantity | 5 |
| Scroll type | Wheel |
| Movement detection technology | Optical |
| Movement resolution | 2000 DPI |
| Scrolling directions | Vertical |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Button functions | Back, Forward |
| Wireless range | 10 m |
| Form factor | Right-hand |
| Product colour | Pink |
| Wireless receiver interface | USB Type-A |
| Surface coloration | Monotone |
| Ergonomic design | |
| Rubber grips |
| Power source | Batteries |
| Battery type | AA |
| Service life of battery | 24 month(s) |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.14 Mojave |
| Linux operating systems supported | Y |
| Mobile operating systems supported | Android, iPadOS |
| Other operating systems supported | Chrome |
| Width | 61.8 mm (2.41 ") |
| Depth | 107.19 mm (4.18 ") |
| Height | 37.8 mm (1.47 ") |
| Receiver included | |
| Batteries included | |
| User guide | |
| Quantity | 1 |
| Compatibility | Logi Bolt USB Receiver |
| Weight | 101.2 g (0.22 lbs) |
| 26 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
