Back to Top
| Maximum weight capacity | 91 kg |
| Tilt angle range | -5 - 15 \u00b0 |
| Product colour | Black |
| Certification | UL |
| Width | 781 mm (30.46 ") |
| Depth | 65 mm (2.54 ") |
| Height | 470 mm (18.33 ") |
| Weight | 4400 g (9.7 lbs) |
| Package weight | 4800 g |
| Interface height | 449 mm |
| Package dimensions (WxDxH) | 808 x 99 x 219 mm |
| Interface width | 738 mm |
| Screen size compatibility | 37 - 60 " |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.