Back to Top
| Minimum screen size compatibility | 32 " |
| Maximum weight capacity | 27.2 kg |
| Maximum screen size compatibility | 60 " |
| Maximum VESA mount | 400 x 400 mm |
| Number of displays supported | 1 |
| Height adjustment type | Manual |
| Tiltable | |
| Height adjustment | |
| Height adjustment range | 512 - 652 mm |
| Swivel angle range | -45 - 45 ° |
| Swivel angle | 90 ° |
| Cable management | |
| Tilt angle range | -5 - 10 ° |
| Product colour | Black |
| Width | 480 mm (18.72 ") |
| Height | 652 mm (25.43 ") |
| Weight | 7900 g (17.42 lbs) |
| Depth (min) | 280 mm |
| Package width | 737 mm |
| Package depth | 102 mm |
| Package height | 356 mm |
| Package weight | 8300 g |
| Mounting type | Desk |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.