Back to Top
| Minimum screen size compatibility | 15 " |
| Maximum weight capacity | 5 kg |
| Maximum screen size compatibility | 24 " |
| Suitable for | Computer monitor |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Maximum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Number of displays supported | 2 |
| Angle of rotation | 360 \u00b0 |
| Swivel angle | 180 \u00b0 |
| Tilt angle range | -15 - 15 \u00b0 |
| Cable management | |
| Distance to the wall (max) | 585 mm |
| Distance to the wall (min) | 165 mm |
| Product colour | Black |
| RoHS compliance |
| Decorative cover included | |
| Number of decorative covers included | 2 pc(s) |
| Anchors included | |
| Number of anchors included | 4 |
| Washers included | |
| Number of washers included | 4 |
| Spacer included | |
| Number of spacers included | 8 |
| Screws included | |
| Number of screws | 23 |
| Width | 70 mm (2.73 ") |
| Depth | 640 mm (24.96 ") |
| Height | 183.5 mm (7.16 ") |
| Manual | |
| Package width | 180 mm |
| Package depth | 705 mm |
| Package height | 120 mm |
| Package weight | 4000 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
