Back to Top
| Minimum screen size compatibility | 37 " |
| Maximum weight capacity | 91 kg |
| Maximum screen size compatibility | 70 " |
| Minimum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Maximum VESA mount | 800 x 400 mm |
| VESA mounting interfaces | 100 x 100,200 x 100,200 x 200,400 x 200,400 x 400,600 x 400,800 x 400 mm |
| Number of displays supported | 1 |
| Tilt angle range | -10 - 0 \u00b0 |
| Product colour | Black |
| RoHS compliance |
| Weight | 3290 g (7.25 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.