Back to Top
| Minimum screen size compatibility | 37 " |
| Maximum weight capacity | 79.4 kg |
| Maximum screen size compatibility | 63 " |
| Minimum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Maximum VESA mount | 600 x 400 mm |
| VESA mounting interfaces | 100 x 100,200 x 100,200 x 200,300 x 100,300 x 200,300 x 300,400 x 200,400 x 300,400 x 400,600 x 200,600 x 400 mm |
| Remotely operated |
| Product colour | Black |
| Certification | UL |
| Width | 826 mm (32.21 ") |
| Depth | 44 mm (1.72 ") |
| Height | 533 mm (20.79 ") |
| Handheld remote control | |
| Mounting kit | |
| Package width | 365 mm |
| Package depth | 860 mm |
| Package height | 81 mm |
| Package weight | 7400 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.