Back to Top
| Capacity | 143.8 L |
| Form factor | Rectangular |
| Housing material | Plastic, Polyethylene |
| Product colour | Black |
| Lid |
| Width | 457.2 mm (17.83 ") |
| Depth | 457.2 mm (17.83 ") |
| Height | 812.8 mm (31.7 ") |
| Weight | 4082 g (9 lbs) |
| Package weight | 5896 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.