Back to Top
| Capacity | 143.8 L |
| Form factor | Round |
| Housing material | Polyethylene, Steel |
| Product colour | Black, Stainless steel |
| Trash bag holder | |
| Lid |
| Width | 508 mm (19.81 ") |
| Depth | 508 mm (19.81 ") |
| Height | 914.4 mm (35.66 ") |
| Weight | 4989 g (11 lbs) |
| Package weight | 7257 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.