Back to Top
| Capacity | 15.1 L |
| Form factor | Other |
| Housing material | Plastic, Stainless steel |
| Product colour | Black, Stainless steel |
| Lid | |
| Lid opening type | Pedal |
| Fingerprint resistant |
| Width | 273 mm (10.65 ") |
| Depth | 292.1 mm (11.39 ") |
| Height | 508 mm (19.81 ") |
| Weight | 2948 g (6.5 lbs) |
| Package weight | 4535 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.