Back to Top
| Page yield | 14000 pages |
| Print technology | Laser |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | CLP-415, CLX-4195 |
| Page yield (colour) | 3500 pages |
| Colour |
| Weight | 70 g (0.15 lbs) |
| Package width | 142 mm |
| Package depth | 96 mm |
| Package height | 60 mm |
| Package weight | 70 g |
| Package tare weight | 50 g |
| Number of pallets per intermodal container (20ft) | 52 |
| Number of pallets per intermodal container (40ft) | 107 |
| Number of pallets per intermodal container (40ft, HC) | 107 |
| Number of cartons per pallet (intermodal container 20ft) | 56 |
| Number of cartons per pallet (intermodal container 40ft) | 56 |
| Number of cartons per pallet (intermodal container 40ft, HC) | 64 |
| Master carton width | 296 mm |
| Master carton length | 204 mm |
| Master carton height | 145 mm |
| Master carton weight | 1080 g |
| Master carton tare weight | 160 g |
| Quantity per master carton | 8 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.