Back to Top
| Device type | HDD |
| Hard drive capacity | 1200 GB |
| Hard drive interface | SAS |
| Drive device, buffer size | 128 MB |
| Hard drive speed | 10000 RPM |
| Hard drive size | 2.5 " |
| Hard drive interface transfer rate | 12 Gbit/s |
| Power consumption (typical) | 7.25 W |
| Power consumption (idle) | 4.26 W |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 55 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Width | 70.1 mm (2.73 ") |
| Depth | 100.45 mm (3.92 ") |
| Height | 15 mm (0.59 ") |
| Weight | 193 g (0.43 lbs) |
| Quantity | 1 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
