Back to Top
| Cable length | 0.3 m |
| Connector 1 | VGA (D-Sub) |
| Connector 2 | 2 x VGA (D-Sub) |
| Connector 1 gender | Male connector |
| Connector 2 gender | Female connector |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Connector contacts plating | Gold |
| Product colour | Black |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| AWG wire size | 28 |
| Cable shielding | Aluminum mylar foil |
| Plug and Play | |
| Cable rating | CMG (CM) |
| RoHS compliance |
| Cable diameter | 9 mm |
| Weight | 145 g (0.32 lbs) |
| Package width | 23 mm |
| Package depth | 106 mm |
| Package height | 218 mm |
| Package weight | 150 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
