Back to Top
| Cable length | 9.1 m |
| Connector 1 | VGA (D-Sub) |
| Connector 2 | VGA (D-Sub) |
| Gender | Male connector/Male connector |
| Connector contacts plating | Nickel |
| Product colour | Black |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| AWG wire size | 28 |
| Certification | UL2919 |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 60 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 80 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 80 % |
| Weight | 880 g (1.94 lbs) |
| Package width | 69 mm |
| Package depth | 238 mm |
| Package height | 288 mm |
| Package weight | 900 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
