Back to Top
| Internal | |
| Host interface | IDE |
| Output interface | CF |
| Data transfer rate (max) | 0.133 Gbit/s |
| RoHS compliance |
| Operating temperature (T-T) | -55 - 85 °C |
| Storage temperature (T-T) | -55 - 85 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 85 % |
| Width | 97 mm (3.78 ") |
| Depth | 100 mm (3.9 ") |
| Height | 25 mm (0.98 ") |
| Weight | 145 g (0.32 lbs) |
| Package width | 48 mm |
| Package depth | 220 mm |
| Package height | 158 mm |
| User guide |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
