Back to Top
| Internal | |
| Host interface | M.2 |
| Output interface | U.2 |
| Plug and Play | |
| Product colour | Red |
| Certification | CE, FCC |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 55 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 15 - 90 % |
| Width | 21 mm (0.82 ") |
| Depth | 63 mm (2.46 ") |
| Height | 15 mm (0.59 ") |
| Weight | 8 g (0.02 lbs) |
| Package width | 170 mm |
| Package depth | 142 mm |
| Package height | 30 mm |
| Package weight | 74 g |
| User guide |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
