Back to Top
| Supported video modes | 1080p,720p |
| HDCP |
| Audio support |
| Converter type | Passive video converter |
| Supported resolutions | - 1920x1200 - 1920x1080 - 1280x720 |
| Maximum resolution | 4000 x 2000 pixels |
| Host interface | DisplayPort |
| Output interface | HDMI |
| Product colour | Black |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 60 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 85 % |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| Package width | 21 mm |
| Package depth | 63 mm |
| Package height | 9 mm |
| Package weight | 20 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
