Back to Top
| Supported video modes | 480p,720p,1080p |
| HDCP |
| Audio output channels | 2.1 channels |
| Audio support |
| Maximum resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Chipset | Explore-EP93Z3E |
| Output interface | HDMI |
| Audio output | 3.5 mm |
| Host interface | HDMI |
| USB powered |
| Certification | CE, FCC |
| Width | 55 mm (2.15 ") |
| Depth | 60 mm (2.34 ") |
| Height | 20 mm (0.78 ") |
| Weight | 38 g (0.08 lbs) |
| Package width | 23 mm |
| Package depth | 132 mm |
| Package height | 90 mm |
| Package weight | 100 g |
| Cables included | USB |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
