Back to Top
| Supported video modes | 1080p |
| Audio support |
| Converter type | Active video converter |
| Maximum resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Housing material | Plastic |
| Host interface | DisplayPort |
| Output interface | VGA |
| Product colour | Black |
| Certification | CE, FCC |
| Width | 31.8 mm (1.24 ") |
| Depth | 279.4 mm (10.9 ") |
| Height | 19.1 mm (0.74 ") |
| Weight | 50 g (0.11 lbs) |
| Package width | 25 mm |
| Package depth | 188 mm |
| Package height | 206 mm |
| Package weight | 100 g |
| Quantity | 1 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
