Back to Top
| Product colour | Black |
| Material | Plastic, Steel |
| Recommended usage | Flat panel |
| Type | Multimedia stand |
| Maximum weight capacity | 8.7 kg |
| Number of displays supported | 2 |
| Maximum screen size compatibility | 24 " |
| VESA mounting | |
| VESA mounting interfaces | 75 x 75,100 x 100 mm |
| Turn angle | 360 \u00b0 |
| Tilt angle range | -90 - 90 \u00b0 |
| Pan range | -90 - 90 \u00b0 |
| Keyboard tray | |
| Height adjustment |
| Weight | 23800 g (52.47 lbs) |
| RoHS compliance |
| Package weight | 26200 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
