Back to Top
| Product colour | White |
| Recommended usage | Tablet |
| Type | Multimedia cart |
| Maximum weight capacity | 6.8 kg |
| Maximum screen size compatibility | 24 " |
| VESA mounting | |
| VESA mounting interfaces | 75 x 75,100 x 100 mm |
| Turn angle | 360 \u00b0 |
| Tilt angle range | 0 - 80 \u00b0 |
| Number of wheels | 5 wheel(s) |
| Width | 603 mm (23.52 ") |
| Depth | 603 mm (23.52 ") |
| Weight | 12600 g (27.78 lbs) |
| Package width | 1320 mm |
| Package depth | 600 mm |
| Package height | 245 mm |
| Package weight | 16600 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.