Back to Top
| Connector 1 | USB 2.0 Type-C |
| Connector 2 | USB 2.0 Micro-B |
| Gender | Male connector/Female connector |
| Connector contacts plating | Nickel |
| Product colour | Black |
| RoHS compliance |
| Maximum data transfer rate | 0.48 Gbit/s |
| Plug and Play |
| Weight | 5.1 g (0.01 lbs) |
| Package width | 90 mm |
| Package depth | 125 mm |
| Package height | 10 mm |
| Package weight | 5.1 g |
| Quantity | 1 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
