Back to Top
| Connector 1 | USB C 3.0 |
| Connector 2 | USB A 3.0 |
| Gender | Male connector/Female connector |
| Connector contacts plating | Nickel |
| Product colour | Black |
| Plug and Play |
| Width | 21.5 mm (0.84 ") |
| Depth | 32.3 mm (1.26 ") |
| Height | 8.8 mm (0.34 ") |
| Weight | 4 g (0.01 lbs) |
| Package width | 90 mm |
| Package depth | 125 mm |
| Package height | 10 mm |
| Package weight | 6 g |
| Quantity | 1 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
