Back to Top
| Cable colour | Black |
| Connector gender | Male connector/Male connector |
| Cable length | 1 m |
| Connector 1 | USB A |
| Connector 2 | Barrel type N |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Connector contacts plating | Nickel |
| Connector angle | 90 \u00b0 |
| AWG wire size | 28 |
| Cable shielding | Aluminum mylar foil |
| RoHS compliance |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 125 mm |
| Package depth | 225 mm |
| Package height | 10 mm |
| Width | 15 mm (0.59 ") |
| Depth | 1000 mm (39 ") |
| Height | 8 mm (0.31 ") |
| Diameter | 5.5 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
