Back to Top
| Maximum screen size compatibility | 10.9 " |
| Product main colour | Transparent |
| Case type | Cover case |
| Material | Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | 10.9'' 10th Gen iPad |
| Protection features | Shock resistant |
| Built-in speaker(s) |
| Stand mode |
| Built-in battery |
| Width | 252.9 mm (9.86 ") |
| Depth | 11.43 mm (0.45 ") |
| Height | 191.7 mm (7.48 ") |
| Weight | 290.2 g (0.64 lbs) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.