Back to Top
| Type | Portable floor stand |
| Product colour | Black |
| Housing material | Steel |
| Minimum screen size compatibility | 32 " |
| Maximum screen size compatibility | 55 " |
| Mounting type | Floor |
| Maximum weight capacity | 50 kg |
| Number of displays supported | 1 |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Maximum VESA mount | 400 x 400 mm |
| VESA mounting interfaces | 75 x 75,100 x 100,200 x 100,200 x 200,300 x 200,300 x 300,400 x 400 mm |
| Width | 505 mm (19.7 ") |
| Depth | 1293 mm (50.43 ") |
| Height | 373 mm (14.55 ") |
| Weight | 34930 g (77.01 lbs) |
| Mounting kit | |
| Manual |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.