Back to Top
| Type | Wall mounted rack |
| Maximum weight capacity | 90.718 kg |
| Form factor | 12U |
| Product colour | Black |
| Certification | NOM, EIA-310-D, IEC 60297-3-100, DIN 41494, RoHS |
| Width | 510 mm (19.89 ") |
| Depth | 463 mm (18.06 ") |
| Height | 630 mm (24.57 ") |
| Weight | 6480 g (14.29 lbs) |
| Package width | 558.8 mm |
| Package depth | 604.5 mm |
| Package height | 101.6 mm |
| Package weight | 6980 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.