Back to Top
| Type | Wall mounted rack |
| Maximum weight capacity | 68 kg |
| Product colour | Black |
| Certification | EIA-310-D, IEC 60297-3-100, DIN 41494, RoHS, UL 60950 |
| Width | 510 mm (19.89 ") |
| Depth | 463.2 mm (18.06 ") |
| Weight | 6240 g (13.76 lbs) |
| Package width | 515.1 mm |
| Package depth | 474.9 mm |
| Package height | 76.9 mm |
| Package weight | 7250 g |
| Wall mounting kit | |
| Manual |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.