Back to Top
| Type | Wall mounted rack |
| Maximum weight capacity | 90 kg |
| Product colour | White |
| Certification | UL/CSA 60950-1, EIA-310-E, RoHS |
| Width | 596.9 mm (23.28 ") |
| Depth | 444.5 mm (17.34 ") |
| Height | 368.3 mm (14.36 ") |
| Weight | 13150 g (28.99 lbs) |
| Package width | 655.3 mm |
| Package depth | 505.5 mm |
| Package height | 439.4 mm |
| Package weight | 14970 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.